Krótka Historia

Strefa Country istnieje od 1993 r. i jest pierwszym w Polsce zespołem tańczącym country.
Założycielem zespołu była Maryla Czarnecka, która zaszczepiła na polskiej ziemi taniec prosto z Montany, Kolorado i Teksasu. Od 1997 do 2004 r. zespół prowadził Robert Roswadowski.

Strefa Country od lat odnosi liczne sukcesy. Wiosną 1994 roku zespół uświetniał otwarcie sezonu Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu. Wiele dowodów podziwu i sympatii zebrał po występie w koncercie Amerykańska lista przebojów country po polsku na Pikniku Country w Mrągowie w 1994 r., na którym od tamtej pory jest stałym gościem. Razem z Krisem Kristoffersonem – wielkim artystą country zespół bawił publiczność na warszawskich festiwalach Country Top w latach:
1996 – 1997. W 1999 r. na warszawskim Okęciu zespół witał tańcem legendę muzyki country Kenny Rogersa i Lindę Davis.

Strefa Country jest autorem pierwszych w Polsce widowisk taneczno-muzycznych, stworzonych z potrzeby ukazania różnorodności muzyki country oraz jej związków z muzyką irlandzką, flamenco, czy rock’n roll’em.

Na swoim koncie ma takie widowiska jak:

  • „Gorączka Sobotniej Nocy, czyli Płonąca Granica” (1999 r.)
  • „Ogień i dym” (2001 r.)

oraz widowiska tworzone z zaprzyjaźnionymi zespołami tanecznymi:

  • „Nocny Pociąg do Memphis” (2002 r.)
  • „Polska Wolna Amerykanka” (2005 r.)
  • „Friends In Low Places” („Visagino Country Festiwal” 2005 r.)

Zespół był gościem kilkunastu programów telewizyjnych m.in.: Country Club, Country Bar w Telewizji Katowice, Strefa Country w Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym, Country Rodeo w TVP1, TVP Gdańsk, Canal +.

Pokazy zespołu są atrakcją na imprezach integracyjnych takich firm jak: Netia, Cyfra+, Franke, American Express, Tarkett, Philipe Morris, GlaxoSmithKline, Reader’s Digest, StopFire, Dr O’etker.